Okulary Przeciwsłoneczne

Modne || Stylowe || Nowoczesne

Jakie okulary przeciwsłoneczne uzupełnią rysy twarzy mężczyzn?
Okulary przeciwsłoneczne

Jakie okulary przeciwsłoneczne uzupełnią rysy twarzy mężczyzn?

Wielu mężczyzn dbających o swój wygląd, zastanawia się jak odpowiednio dobrać okulary do kształtu twarzy. Rynek oferuje nam na szczęście dużo, dużo więcej niż na nieśmiertelne klasyki, takie jak okulary aviator i warto zapoznać się z różnymi możliwościami. Zasady, których musimy się trzymać, by dobrać okulary tak, by ich kształt uzupełniał rysy twarzy, są dość proste. Tak więc — jakie okulary przeciwsłoneczne dla mężczyzn dopasują się do naszej twarzy?

Wybieramy odpowiednie oprawki.

Zacznijmy od tego, że istnieje kilka konkretnych kształtów twarzy, czyli: okrągła, podłużna, trójkątna, owalna oraz kwadratowa i do każdego pasuje inny kształt oprawek. Z twarzą kwadratową dobrze uzupełniają się dość opływowe okulary-lustrzanki męskie mogą być tutaj dobrym wyborem. Ich zaokrąglony kształt świetnie złagodzi nieco ostre rysy twarzy. 

Do twarzy o okrągłym kształcie, dobrze dopasują się z kolei klasyczne okulary od Ray-Ban, czyli wayfarer. W niektórych przypadkach świetnie sprawdzą się także inne klasyki marki, czyli clubmaster-okulary, które, jako jeden z kilku modeli obrosły już legendą i do dziś cieszą się szaloną popularnością. 

Dużym powodzeniem i to nie tylko wśród kierowców, cieszą się też… okulary polaryzacyjne do jazdy nocą. Charakterystyczny kolor szkieł sprawdzi się w niektórych męskich stylizacjach i na pewno pomoże wyróżnić się w tłumie. W przypadku twarzy podłużnej, przy wyborze okularów obowiązują takie same zasady, jak przy twarzy kwadratowej. Tutaj także znakomicie sprawdzą się okrągłe lustrzanki-okulary, które pozwolą złagodzić agresywne rysy. Mężczyznom z twarzami trójkątnymi wyjątkowo pasują okulary z prostokątnymi szkłami, zaś w przypadku twarzy owalnych nie powinniśmy napotkać wielu problemów, ponieważ tu zadowalający kompromis osiągniemy praktycznie zawsze. Do tego kształtu twarzy dopasują się niemal każde oprawki, od kanciastych modeli Ray-Ban, przez okulary polaryzacyjne męskie, aż po lustrzanki. Dość ważny jest też kolor oprawek, a bezpiecznym, sprawdzonym gruntem pozostają czarny i szary.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *